V Jičíně jsem se narodila a s malými přestávkami,
v něm žiji dodnes.
Město proslavil hlavně vévoda Albrecht z Valdštejna
a v době jeho života Jičín vzkvétal. Pak nám ho
nějací pobudové v Chebu zavraždili.
Dodnes my rodáci tvrdíme, že kdyby se tato
neblahá událost nestala, tak žádná Praha,
ale Jičín se stal hlavním městem naší zemičky!
A to si pište, že události by nabrali úplně jiný směr.
Všude kolem našeho města, je krásná krajina,
darmo se ji neříká Český ráj.
Když si dáte tu práci a vylezete na jičínskou bránu,
tak to sami uvidíte.
 
. 
A tak nelenujte a přijďte se sami podívat!Obrázky jsou moje vlastní tvorba, nevkládejte na své weby a nemažte podpis.
Děkuji

Moje povídání

Moje vandrování po okolí na kole

20. července 2013 v 21:57 | marrydon
Na stará kolena jsem si pořídila kolo! Konečně začnu dělat něco pro své zdraví! Tolik let jsem si život huntovala a zkracovala, že je na čase přemýšlet, jak ho zase trochu natáhnout. No asi s tím už moc nepohnu, ale snahu mám velikou. Na každou cyklotúru sebou beru foťák a tak sem budu průběžně dávat takové fotečky, které budou stát za skouknutí. Snad se budou líbit i vám, milí návštěvníci.

Tak vám nevím

13. dubna 2013 v 22:43 | marrydon
Tak vám holky nevím, asi stárnu a nebo se bojím, že můj důchod je tak chaboučkej! Představte si, že jsem zase stála u trouby a snažila se zalíbit! No fuj!!!
Ne, určitě nic z toho, prostě jsem šetrná ženská, zbyly povidla, namelu trochu máku, do pekárny vrazím pár surovin a ono se to vlastně uplácá samo!...Uplácalo, ale bylo toho jak pro regiment. Ten můj ráno jede na ryby, tak doufám, že to nesežerou kapři, ale bude to jeho svačinka s kafíčkem z termosky a pak dá do večera pokoj. Je totiž neděle a jak už jsem nejednou pravila, je to odvozeno od slova nedělat a já zítra mám nohy na trnoži!
K večeři dostane zbytek od dnešního oběda a já se zítra v poledne dám do gala a jdu někam na dobrý obídek, pozval mě můj kamarád a to se neodmítá. Sice budu poslouchat, kolik má za sebou operací, infarktů a že mu močové cesty poslední dobou nefungují jak by měli (proto ty časté odchody na toaletu), a jestli ty bolesti, co má v kloubech znám, že jsem po té operaci a tak bych mu mohla stanovit diagnózu. No snad to přežiju, protože tam možná budou i jiní lidé a já budu mít na co koukat! Tak mě držte pěsti, já jdu zítra randit! Není to docela dobrej mustr pro vás, mé kamarádky!

Žádné lenošení i když je neděle!

7. dubna 2013 v 17:48 | marrydon
Od samého rána mě nenechal na pokoji! Chodil a skuhral, jaké by to bylo, kdyby tak, jako když byl malý, byly na stole buchty!
On: Moje maminka na víkend vždycky pekla!
Já: Mazej k mamince!
On: Kdybys mě měla ráda, budeš se víc snažit!
Já: Miluju tě, ale ráda tě nemám!
A jak to dopadlo vidíte sami. Zase jsem prohrála! Hergot, proč já jsem tak měkká!

Můj názor na Pavla Vondrouše ,,atentátníka,, na Klause

6. listopadu 2012 v 20:39 | marrydon
To co ty jsi udělal, má sto chutí udělat víc jak polovina národa, jen nevím, jestli by nepoužili jinou verzi zbraně a jestli by někdo sebral odvahu! Ze všeho, co se nyní v našem státě děje musí být soudnému člověku na blití. Ať se podíváš kamkoliv, tak morálka dnešní doby se skládá jen z termínu peníze! Korupce, lhaní, podvody, nabubřelost, to je vizitka dnešních politiků. Lidi jsou otrávený ze všeho. Kauzy, které vyšumí a nebo je spláchnou prachy! Žijeme v době, kdy mámy nemocných dětí žebrají o peníze na jejich uzdravení! No to je teda vizitka demokracie. Jo...ale máme svobodu, abychom mohli klidně říct, jak nás to sere, ale nikdo to neposlouchá! A ty nahoře už vůbec ne! Mají jiné starosti, předhánějí se v nápadech, jak nejlíp ožebračit obyčejné lidi, ale svoje kontička si chrání s plnou hubou keců o své dobře konané práci pro zem. Pavle držím pěsti!

Doslov:

To je jen ve zkratce napsané! Kde jsou další hrůzy téhle doby?
Jen si vemte bankovní monstra, které z dluhu pár korun, dokáží vytvořit spousty lidem likvidační cifru! Soudy, které by měly sloužit spravedlnosti, ale pokud na to máš! Jinak máš smůlu! Doba, kdy se každý bojí o svou práci, tátové od rodin si nemohou dovolit omarodit, mámy se bojí zůstat doma s nemocným dítětem. Naše zákony, které prošly samou novelizací, ale stojí za h...o! Klidně vás kdosi může připravit o cokoliv a vlastně jedná v souladu se zákonem! Stačí se podívat na charaktery našich politiků a hned se člověk přestane divit všem těmto výplodům. Nastala doba, kdy slovo soused, kamarád a přítel, ztrácí svou identitu a pro toho komu ještě nejsou tato slova cizí, je to nemalé štěstí. Nelíbí se mě tento čas a pochybuji, že si na to zvyknu, jak mnozí říkají. Nezvyknu!!! Byla jsem vychovaná úplně jinak a na takové svinstvo si nelze zvyknout!

Je sobotní dopoledne

27. října 2012 v 10:04 | marrydon
Tak...a je tady zase sobota! Já nevím, jak to dělají jiní, ale já pomalu nikdy nevím, co budu vařit. Rozhodnutí padne vždycky na poslední chvíli. Ale dnes jsem byla výjímečně čiperná, protože už včera jsem se rozhodla, že budou španěláci. Tak už mě to všechno na plotně buble a já si můžu sednout. Jo! Knedlíky už mám hotové, ty jsem dělala ve čtvrtek, protože byla na přání mé drahé polovičky kachna se zelím, kterou si koupil...měla skoro dvě kila, dal si ji k obědu jen jednou a zbytek si můžu zblafnout sama! No přeci po mně nemůžeš chtít, abych jedl stejné jídlo dva dny za sebou! No to asi fakt nemůžu, to můžu chtít akorát tak po sobě, mě to přece nevadí. Tohle téma je u nás poměrně časté. Holky já nevím jak to děláte vy, ale já neumím uvařit příkladně španěláky z třiceti deka masa! To bych mohla vyvařit fusekle a bude to stejný. Krucifix, když chci, aby ten žvanec za něco stál, tak toho masa musí bejt aspoň kilo! No a tak budu mít já zase co jíst až do středy, protože přeci nemůžu chtít, aby to to moje zlato jedlo dva dny. Tak zítra mám zase plotnu zajištěnou, ale co na ní bude bublat, to teda nevím. Třeba mě něco napadne. Tak krásný víkend všem a já jdu bojovat!

Neděle a nic nedělání

14. října 2012 v 10:56 | marrydon
Už od mala se u nás doma říkalo, že neděle je odvozená od slova nedělat. Kdo to vymyslel! Jsou si sice velice podobná ta dvě slova, ale pro mě vždycky znamenalo nic nedělat...tak nic nedělat, ale neděli mám bohužel vždycky nějak nadupanou. Všichni jsou doma a všichni něco chtějí. Od rána jede pračka, myčka a vlastně i já. Něco strčit do hrnce, něco do trouby a hladová smečka čeká, co z toho bude na talíři. Tak to bývají moje neděle, no a abych tady dlouho nelenošila, tak já jdu zase něco dělat. Dnes to bude kulajda s houbama, přinesl jich můj plný koš a obalím květák. To zas bude keců, že takhle nevypadá nedělní oběd, ale kdo má stále něco vymýšlet! Ach jo. Jo a buchta dnes nebude!

Pekárna

9. října 2012 v 11:54 | marrydon
Tak jsem si koupila pekárnu na chleba! Protože už delší čas mám dojem, že to co se dá koupit, nemá s chlebem nic společného!
Honem jsem začala hledat recepty, jak se vlastně ten chleba peče. Na internetu jich najdete takové množství, že vybrat ten správný je makačka. Pekárnu mám necelý týden, ale můj domov je už tak provoněn chlebem, že pomalu přemýšlím, jestli nemám otevřít okno a začít prodávat. Stala se z toho posedlost, jak se snažím docílit toho správného chleba, který pamatuji z dětství, že když jsem ho nesla od Kulajdy (to byl malý krámek na rohu) domů, tak jsem ho celý ohlodala a ve dveřích jsem rovnou dostala lepáka od maminky. A protože si myslím, že jsem to objevila, tak se s vámi podělím o můj recept na chleba.
350 ml podmáslí a nebo dobrého kyselého mléka
1 lžička drceného kmínu
2 lžičky soli
1 lžíce octa
2 lžíce oleje
500 g hladké chlebové mouky
1/4 droždí( z balíčku, co se prodává)
Do pekárny první dejte všechny tekutiny smíchané se solí a kmínem, potom nasypte mouku a nakonec na vrch dejte kvasnice, aby nebyly namočené.
Pekárnu zapnout na medium. To je vše!
A já jdu hledat ten správný recept na housky, ty v krámě taky stojí za.....!!!
 
 

Reklama